{{ctrl.notification}}
سنگاپور و جاذبه های گردشگری

سنگاپور را مقصد گردشگران ثروتمند می‌دانند. این دولت‌شهر کوچک، شکوه خاصی از ثروت و دارایی را به‌نمایش می‌گذارد. اما سنگاپور بیش از صرفا کشور مراکز خرید گران‌قیمت و هتل‌های لوکس و رستوران‌های درجه‌یک است (البته اگر شما هم جزء طبقه‌ی مرفه هستید، مسلما خرج کردن در چنین جاهایی خالی از لطف هم نیست). سنگاپور تاریخ جذاب و محله‌های قومی گوناگونی دارد که می‌توان در آنها به گردش و کشف پرداخت. جاذبه‌های خانوادگی و فضاهای عمومی دوست‌داشتنی فراوانی هم دارد که بازدید از این شهر مدرن را ارزشمند می‌سازد 

۱. مارینا بی سندز

 

مجموع اقامتی باشکوه مارینا بی سندز (Marina Bay Sands) از جاهای دیدنی سنگاپور و شامل یک هتل، فروشگاه‌های برندهای لوکس، یک مجتمع خرید با کانالی که از میان آن رد می‌شود، موزه‌ی آرت‌ساینس (ArtScience Museum) و مارینا بی سندز اسکای‌پارک (Marina Bay Sands Skypark) است و از نقاط جذاب این شهر محسوب می‌شود. سکوی بازدید اسکای‌پارک و استخر بی‌انتهایی در کشتی (بله، درست خواندید، کِشتی) قرار دارد که بالای هتل است. فقط مهمانان هتل اجازه دارند از این استخر بی‌انتها استفاده کنند، اما همه می‌توانند سکوی بازدید را ببینند. 

 

مارینا بی سندز

 

۲. پرنده‌ی سنگاپوری 

 

 

اگر لذت چندانی از تماشای سکوی بازدیدِ مارینا بی سندز نبردید، به سراغ یک وعده‌ی خوشمزه بروید؛ آن‌هم درحالی‌که از پرنده‌ی سنگاپوری (Singapore Flyer)، همه‌ی سنگاپور را زیر پای خود می‌بینید. پرنده‌ی سنگاپوری دومین چرخ‌وفلک بزرگ جهان است. در آنجا می‌توانید بین چندین بسته‌ی گردشگری

مختلف، یکی را انتخاب کنید و از مزه‌مزه کردن خوراکی‌های خوشمزه لذت ببرید؛ آن‌هم درحالی‌که چشم‌انداز شگفت‌انگیزی را مقابل چشمان خود دارید. نه‌تنها چشم‌انداز سنگاپور، که جزایر ملوکِ اندونزی و تنگه‌ی جوهور مالزی را هم می‌توانید از بالای این چرخ‌وفلک ببینید.

پرنده‌ی سنگاپوری بلیط‌های مختلفی دارد و همگی‌شان شامل دسترسی به نمایشگاه چندرسانه‌ایِ سفر رؤیایی هستند که درباره‌ی تاریخ سنگاپور و ساخت پرنده‌ی سنگاپوری است. هر نوبت پرواز ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و از اول صبح تا آخر شب فعال است؛ بنابراین می‌توانید انتخاب کنید، مایل به تماشای کدام چشم‌انداز

شهر هستید: سنگاپور در آغاز روزی شلوغ، یا سنگاپورِ پُرنور پس از تاریکی هوا.

 

پرنده‌ی سنگاپوری

 

۳. گاردنز بای بی

 

 

سوپرتری گروو (Supertree Grove) دسته‌ای از سازه‌های مدرن نمادینی که برای انجام کارهای پایدار محیطی طراحی شده‌اند هم در این باغ خارق‌العاده قرار دارد. بعد از آن، به سراغ کلود فارست دام (Cloud Forest Dome) بروید که بلندترین آبشار داخلی دنیاست؛ در آنجا می‌توانید کمی درباره‌ی تنوع زیستی بیاموزید. 

 

گاردنز بای بی

 

 

۴. باغ‌های گیاه‌شناسی

 

 

باغ‌های گیاه‌شناسی (Botanic Gardens) هم ارزش دیدن را دارند، البته نباید با گاردنز بای بی اشتباه گرفته شوند. سنگاپور نخستین نامزدیِ میراث جهانی یونسکوی خود را برای این باغ‌های گیاه‌شناسی دریافت کرد که حقش هم بود.

در این شهر آن‌قدر ساخت‌وساز انجام شده که گاهی‌اوقات مثل جنگلی بُتُنی به‌نظر می‌رسد، اما باغ‌های گیاه‌شناسی آن بخش‌های وحشی‌تر از میراث سنگاپور را هم حفظ کرده‌اند. درحقیقت، می‌توانید این درختان میراثی باغ‌های گیاه‌شناسی را که تلاشی برای حفظ گونه‌های درختان کهنسال این شهر محسوب می‌شوند، ضمن پیاده‌روی در مسیر مربوط تماشا کنید.

باغ ارکیده‌ی ملی (National Orchid Garden) چشم‌نوازِ آنجا هم حتما دیدن کنید. سایر جاذبه‌های موجود در باغ‌های گیاه‌شناسی عبارت‌اند از بوم‌باغ، بوم‌دریاچه، باغ بونسای، مجسمه‌های گوناگون و چندین باغ و مکان منحصربه‌فرد دیگر. 

 

باغ‌های گیاه‌شناسی سنگاپور

 

 

۵. محله‌ی چینی‌ها 

 

 

اگر تابه‌حال چین را دیده باشید، محله‌ی چینی‌ها (Chinatown) در سنگاپور این حس را به شما می‌دهد که باز هم به چین رفته‌اید. مغازه‌هایی که به‌صورت خانوادگی اداره می‌شوند و غذای اصیل چینی تا فانوس‌های قرمز روشن، شوروهیجان فراوانی در این منطقه حاکم می‌کنند. در اینجا می‌توانید از مرکز میراث چین (Chinese Heritage Centre) و معبد

هندوی زیبا و چشم‌نواز سری ماریامان (Sri Mariamman) بازدید کنید. معبد دیگری که ارزش دیدن دارد، معبد بودا توث رلیک (Buddha Tooth Relic) است. اگر صبح زود از خواب بیدار شوید، مثلا حول‌وحوش ساعت ۴ صبح، می‌توانید مراسم طبل صبحگاهی را هم بشنوید یا می‌توانید شب‌ها فقط مراسم پایانی را ببینید.

نشانه‌ها و تابلوهای توضیحات میراث هم در طول این محله به‌زبان انگلیسی، ژاپنی و ژاپنی ساده نصب شده‌اند تا بازدیدکنندگان بتوانند اهمیت این منطقه را بهتر درک کنند. اما این محله فقط نشانه‌ای از تأثیر فرهنگ چینی در گذشته‌ی سنگاپور نیست؛ اینجا محله‌ای مترقی است که در همه‌جایِ آن، برای همه وای‌فای رایگان وجود دارد و خانه‌ی منطقه‌ی ان

شیانگ هیل (Ann Siang Hill) هم در اینجا قرار دارد؛ جایی که می‌توان از اغذیه‌فروشی‌های عجیب و جذاب و بوتیک‌های شیک دیدن و خرید کرد. محله‌ی چینی‌ها از جاهای دیدنی سنگاپور است که نباید آن را ازدست داد. 

 

 

 

6. پولائو اوبین  (جزیره‌ی گرانیت)
 

 

اگر دوست دارید بدانید سنگاپور قبل از آنکه این‌همه زرق‌وبرق پیدا کند و پُر از آسمان‌خراش شود چه شکلی بوده، سری به پولائو اوبین (Pulau Ubin) یا جزیره‌ی گرانیت بزنید. اداره‌ی پارک‌های ملی سنگاپور، سفری به این منطقه برگزار می‌کند با عنوان «بازگشت به سنگاپور سال‌های دهه‌ی ۱۹۶۰»؛ جایی که مردم در روستاهای ساده زندگی می‌کنند و هنوز هم از راه کشاورزی و ماهیگیری زندگی می‌گذرانند.

 

جزیره‌ی گرانیت سنگاپور

 

شما در صورتیک میتوانید بلیط داخلی یا خارجی خود را در عرض 5 دقیقه تهیه نمایید 

از این که همراه با ما بودید از شما ممنونیم .

 

date_range چهارشنبه 30 آبان 1397 remove_red_eye 3692 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09351600466
02191099499
ثبت نظر
chat 0