{{ctrl.notification}}
 1. عملیات خرید بلیط در صورتیک مشمول مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. مسافردر هنگام خرید آنلاین بلیط ، متعهد می‌گردد که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.
 2. تنها راه های ارتباطی صورتیک با مسافر پیامک ، ایمیل و تماس صوتی میباشد پس وارد نمودن تلفن معتبر و در دسترس امری حیاتی می باشد و در صورت در دسترس نبودن تلفن بر عهده مسافر می باشد و صورتیک کلیه اطلاع رسانی ها از قبیل صدور موفق بلیط ، کنسلی بلیط ، تاخیر و یا تعجیل پرواز را از طریق پیامک اطلاع رسانی می نماید.
 3. مسافر متعهد میگردد در زمان خرید بلیط هواپیما کلیه اطلاعات از قبیل نام و نام خانوادگی ، کد ملی ،شماره موبایل ، تاریخ تولد را به صورت کامل و صحیح یه صورت انگلیسی وارد نماید و قبل از پرداخت کلیه اطلاعات وارد شده از قبیل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره موبایل، تاریخ و ساعت پرواز و مسیر پروازی را بازنگری نماید و در صورت صحیح بودن و تایید نمودن اطلاعات فوق سپس پرداخت را انجام دهد. بدیهی است صورتیک هیچگونه مسئولیتی در خصوص وارد نمودن اطلاعات توسط مسافر برعهده ندارد و برای اصلاح نمودن اطلاعات مسافر باید بلیط قبل را کنسل کند و بلیط جدید خریداری نماید.
 4. مسئولیت کنسلی، تاخیر و یا تعجیل در زمان انجام پرواز طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است و صورتیک هیچگونه مسئولیتی در این مورد ندارد.
 5. کلیه بلیط های صادر شده را فقط شخصی که اطلاعات وی در سیستم ثبت شده است و به نام وی صادر شده می تواند استفاده نماید و امکان واگذاری به غیر را ندارد در صورت عدم مطابقت اطلاعات درج شده روی بلیط با مدارک هویتی فرد مراجعه کننده به فرودگاه از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد.
 6. لطفا قبل از صدور مجدد بلیط حتما از صورتیک تاییدیه عدم صدور بلیط قبلی را بگیرید و تا برگشت وجه به حساب مجددا خرید ننمایید.
 7. برای نوزادان (افرد بین یک روز تا دو سال) و کودکان (افراد بین دو سال تا دوازده سال) نمیتوان به تنهایی بلیط خریداری نمود و حتما باید همراه این افراد یک فرد بزرگسال (افراد بالای دوازده سال) باشد.
 8. هرگونه اشتباه سهوی یا عمدی در ورود تاریخ تولد نوزادان و کودکان بر عهده مسافر خواهد بود.
 9. در هنگام مراجعه به فرودگاه برای پروازهای داخلی حتما کارت شناسایی معتبر از قبیل شناسنامه یا کارت ملی را همراه خود داشته باشید.
 10. برای اطمینان خاطر بیشتر فایل بلیط خریداری شده را در گوشی خود نگهداری نمایید تا در صورت لزوم به مسئول پذیرش در فرودگاه ارائه نمایید.
 11. استرداد در بلیط های سیستمی تابع قوانین سازمان هواپیمایی کشوری می باشد و هر ایرلاین برای هر شناسه نرخی جریمه مشخص شده ای را معین نموده است که در هنگام خریداری بلیط می توانید از درصد جریمه مطلع شوید و بر این اساس خرید خود را انجام نمایید ولی در پروازهای چارتری نرخ جریمه توسط آژانس چارترکننده در زمان استرداد مشخص می شود و صورتیک هیچگونه دخل و تصرفی در مقدار جریمه بلیط های خریداری شده ندارد.
 12. تغییر در نوع و سایز هواپیما با آنچه که در زمان خرید مشخص شده بوده بر عهده ایرلاین یا چارترکننده می باشد و صورتیک مسئولیتی در قبال این تغییرات ندارد.
 13. دریافت و پر نمودن فرم پزشکی توسط پزشک مورد اعتماد ایرلاین برای خانم های باردار و بیمارانی که بیماری هایی از قبیل مشکلات قلبی و عروقی ، نقاهت بعد از عمل جراحی ، صرع ، بیماری های تنفسی ، آنمی ، دیابت شدید و افرادی که از داروهای ضعیف کننده سیستم ایمنی استفاده می نمایند اجباری می باشد. خاطر نشان می شود ایرلاین در صورت تشخیص این که سفر هوایی برای بیمار و یا دیگر مسافران خطرات جانی به همراه داشته باشد می تواند از سوار شدن مسافر ممانعت به عمل آورد و صورتیک در این موارد هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.  
 14. فردی که بلیط هواپیما را خریداری می نماید حق هرگونه تغییر در قیمت و مشخصات بلیط را ندارد .
 15. قبل از خرید بلیط برای مسافرانی که قصد استفاده از خدمات ویژه از قبیل ویلچر یا کپسول هوا را دارند حتما با پشتیبانی صورتیک تماس حاصل فرمایید تا از امکان ارائه این خدمات توسط ایرلاین مربوطه مطمئن شوید.
 16. حضور مسافر در پروازهای داخلی یک ساعت قبل از پرواز الزامی بوده و هرگونه تاخیر حضور مسافر در فرودگاه مبدأ برعهده مسافر می باشد.