{{ctrl.notification}}
تور گردشگری گرجستان 2

سفر کردن یکی از رویاهای همیشگی انسان هاست که همواره برای دستیابی به آن تلاش می کنند. سفر به ناشناخته ها ( به ویژه جاهای دیدنی گرجستان ) و زندگی ماجراجویانه، آشنایی با تمدن ها و فرهنگ های مختلف، و بودن در طبیعت و چشم اندازهای مختلف، فعالیت هایی هستند که جان آدمی را سرشار از لذت می کنند و زندگی را معنادارتر می کنند. اما انتخاب مقصد سفر نیز، میان این همه شهر و کشور، یکی از دشواری هاست و آگاهی داشتن از مقصدهای مختلف، ما را در انتخاب بهتر و آگاهانه تر یاری خواهد کرد.

 

 

تفلیس (Tbilisi)

هر شخصی که به کشور گرجستان سفر می کند، قطعا به اولین مکانی که وارد می شود، پایتخت این کشور، یعنی تفلیس است. تفلیس یکی از زیباترین و بکرترین مکان های گرجستان و دنیا محسوب می شود که هر ساله گردشگران زیادی را به خود اختصاص می دهد. تفلیس دارای انواع رستوران ها، بارها، فروشگاه ها، موزه ها، پارک ها و بوده و در عین حال از طبیعتی منحصر به فرد بهره می برد. معماری این شهر تلفیقی از دنیای مدرن و سنت دیرین آن است؛ جذابیتی که شما را وادار می کند همواره چشم هایتان را برای دیدن این شهر زیبا هوشیار نگاه دارید

 

تفلیس

 

کلیسای گرگتی (gergeti)

کلیسایی مربوط به قرن ششم و واقع بر روی کوه که شما را قادر می سازد دشت های زبیا و کوه های پیرامون را به همراه نسیم روح نواز این منطقه تماشا کنید. از همین روست که به این منطقه بهشت تفلیس هم گفته می شود. گفتنی است که این صومعه حدود ۱۳,۰۰۰ قدم بالاتر از دشت قرار داشته و در محدوده ی کوه واقع است. شما با اتومبیل یا پیاده می توانید از این منطقه دیدن کنید و غرق لذت و زیبایی طبیعت بکر این منطقه شوید.

 

کلیسای گرگتی

 

تندیس علی و نینو باتومی

این تندیس بر اساس افسانه عاشقانه گرجستان ساخته شده و تداعی کننده عشق رومئو و ژولیت بوده است. گفتنی است این مجسمه در بین گردشگران معروف است. لازم به ذکر است که جذابیت این تندیس به این دلیل حرکت همیشگی این تندیس به همه جهات است. این مجسمه را در شب نظاره کنید تا زیبایی آن دو چندان به نظر برسد.

 

تندیس علی و نینو باتومی

 

صومعه جواری (Jvary)

این صومعه در قسمت شرق ارتفاعات تفلیس قرار گرفته و زیبایی خیره کننده ای دارد. این مکان در قرن ششم ساخته شد و جزء میراث فرهنگی و مذهبی این کشور است.لازم به ذکر است که این صومعه بر فراز کوه و در بین دو رودخانه واقع شده که می توانید به همراه دوستان و آشنایان خود از این مکان زیبا و بکر لذت ببرید.

 

صومعه جواری

 

پارک آبی جینو پارادایس (Gino)

یکی از جاذبه های گردشگری تفلیس پارک آبی آن بوده که طرفداران و مشتاقان  زیادی را به سمت خود می کشاند. این پارک آبیجینو نام داشته و شامل مرکز اسپا، ماساژ، و فود کورت است. پارک آبی جینو از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب باز است.

 

پارک آبی جینو پارادایس

 

 

کارتلیس ددا (Kartlis Deda)

مجسمه مشهور و زیبای کارتلیس ددا یا مادر گرجستان که به خاطر بزرگی و جذابیتش توجه گردشگران را به خود جذب کرده است. این مجسمه عظیم الجثه قدمت تاریخی داشته و بر روی تپه سولولاکی در تفلیس واقع است. این مجسمه از داخل شهر هم مشخص بوده و از فاصله دور نیز می توانید به بزرگی آن پی ببرید.

 

کارتلیس ددا

 

از  این که در این مطلب همراه با صورتیک بودید ممنونیم 

date_range پنجشنبه 19 مهر 1397 remove_red_eye 2320 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09351600466
02191099499
ثبت نظر
chat 0