{{ctrl.notification}}
تور گردشگری تایلند

جاذبه های گرشگری معروف کشور تایلند که در جهان شهرت دارند، به خوبی در تلویزیون نمایش داده شده اند، آنها به عنوان پس زمینه در چندین فیلم هالیودی مورد استفاده قرار گرفته اند و در داستان های تخیلی مدرن نیز گاه و بیگاه سر در آورده اند.

 

1. معبد بزرگ و وات پراکاو (Wat Prakeaw)
اگر تنها یک مکان زیبا در بانکوک وجود داشته باشد، آن مکان تماشایی، معبد بزرگ است، که بدون شک معروف ترین مکان این شهر به شمار می آید. این معبد که در سال 1782 ساخته شده و برای 150 سال خانه پادشاه تایلند، دادگاه سلطنتی و مدیران دولتی بوده، هنوز هم گردشگران را با معماری زیبا و جزئیات پیچیده اش، در ترس و شگفتی فرو می برد و باعث می شود بخواهیم به خلاقیت و معماری بی نظیر مردم تایلند احترام بگذاریم. درون دیوارهای این معبد وزارت جنگ تایلند، ادارات دولتی و حتی ضرابخانه نیز وجود داشته است. این مجتمع بزرگ هنوز هم قلب معنوی سرزمین تایلند می باشد. به گردشگرانی که قصد مراجعه به این مکان را دارند توصیه می شود که لباس مناسب بپوشند، چرا که ممکن است از ورود افرادی که لباس های نامناسب پوشیده اند به معبد جلوگیری شود.
 
 
Wat Prakeaw
 
 
2. بندر فانگ نگا
بندر فانگ نگا که در شمال شرقی پوکت واقع شده، مکانی تقریباً بی نظیر در دنیاست این بندر شبیه بندر ها لونگ (Ha Long) در ویتنام  می باشد. یک ویژگی متمایز بندر فانگ نگا، صخره هایش هستند که از آهک خالص درست شده اند که به صورت عمودی از آب های فیروزه ای سر بیرون آورده اند. جزیره جیمز باند و کو پانی (Koh Pannyi) فقط دو مورد از نقاط معروف این بندر هستند. در کل بهترین راه لذت بردن از این مناظر فوق العاده، که در آن برخلاف جزیره جیمز باند و کو پانی، فقط برخورد هایی مختصر با دیگر گردشگران دارید، این است که می توانید با یک قایق به بخش شمالی پوکت بروید. یک سفر روزانه آرام که در آن از جزایر سنگ آهکی می گذرید و گاهی اوقات برای لذت بردن از سواحل ساکت متوقف می شوید. این سفر حتماً بسیار لذت بخش تر از سفرهای استاندارد با اتوبوس و قایق است.
 
 
بندر فانگ نگا
 
3. جزایر سیمیلان (Similan)
این گروه از جزایر سنگی تنها به اندازه یک سفر نود دقیقه ای با قایق های تندرو، تا فانگ نگا فاصله دارند، که البته با قایق های معمولی و کم سرعت می توانید در 8 ساعت یا بیشتر از پوکت به اینجا برسید. این منطقه در سال 1982 به عنوان یک پارک ملی دریایی شناخته شد و به همین دلیل قسمت های زیادی از آن توسعه نیافته اند. اسم این مکان از عبارت مالیایی سمبیلان گرفته شده است که به معنی 9 می باشد و به 9 جزیره اصلی این گروه اشاره دارد. آب هایی که اطراف جزایر سیمیلان را محاصره کرده اند پر از ماهی های استوایی، مرجان های رنگارنگ و دیدی عالی از زیر آب هستند. به همین دلیل، غواصی در اینجا از تمام مناطق اطراف بهتر است و به خوبی می تواند با بهترین مناطق غواصی در جهان رقابت کند. 
 
 
Similan
 
 
4. جزایر فی فی
جزایر فی فی جزو دوست داشتنی ترین جزایر جنوب شرقی آسیا می باشد. این جزایر که تنها به اندازه یک سفر 45 دقیقه ای با قایق های تندرو و یا یک سفر نود دقیقه ای با قایق های معمولی از پوکت فاصله دارند و عکسشان بر روی کارت پستال ها قرار دارد، بهترین مکان برای گشت و گذاری استوایی می باشند. سواحل کلاسیک، صف های سنگی حیرت آور و آب های فیروزه ای که پر از موجودات دریایی هستند، دقیقاً مانند بهشت به نظر می رسند. در این مکان دو جزیره وجود دارد، فی فی دون و فی فی له (Phi Phi Leh). جزیره بزرگتر که دارای ساکنانی نیز هست فی فی دون نام دارد که صدها گردشگر را برای ماندن در سواحل دوست داشتنی اش جذب می کند. برای بسیاری از افراد، فی فی دون بهترین مکان برای شب زنده داری می باشد. هنگامی که خورشید غروب می کند و همچنین در طول شب، تمام جزیره به شادی و جشن می پردازند و مکان های تفریحی و باشگاه ها از میهمان های جوان و پر شور پر می شوند.
 
 
جزایر فی فی
 
 
6. دوی سوتهپ (Doi Suthep)
دوی سوتهپ بخشی ثابت از زندگی مردم در شیانگ مای است. تایلندی ها می گویند: اگر تا کنون خوا سوی (Khoa Soi) را مزه نکرده اید و مناظر دوی سوتهپ را ندیده اید، انگار اصلاً به شیانگ مای نیامده اید. این کوهستان شاهانه که از شمال شرق مشرف به شهر است، چشم اندازی عالی از شیانگ مای و روستاهای اطرافش را ارائه می کند. 
به جز حضور همیشگی اش در خط افق، دوی سوتهپ دارای برخی از عمیق ترین و دوست داشتنی ترین نمادهای تایلند است و معبد وات پراتهات دوی سوتهپ (Wat Prathat Doi Suthep) و قصر بهوبینگ (Bhubing) نیز در آن قرار دارند.
 
 
Doi Suthep
 
 
date_range چهارشنبه 25 مهر 1397 remove_red_eye 2292 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09351600466
02191099499
ثبت نظر
chat 0