{{ctrl.notification}}
تور گیلان و جاذبه های گردشگری

گیلان یکی از سرسبزترین استان‌های میهن عزیزمان است. این استان که همچون نگینی در خطه‌ی جنوبی دریای خزر می‌درخشد، دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوانی مانند تالاب انزلی، شهرک تاریخی ماسوله، شهر زیبای لاهیجان، بنای تاریخی قلعه رودخان و … می‌باشد.

1- ماسال

درست در ۵۵ کیلومتری رشت، ییلاقی دست نخورده و به معنای واقعیه بکر به نام «ماسال» وجود دارد که هر چه از این ییلاق باصفا و خرم برای شما بگوییم کم است، در این حد بسنده کنید که تا چشم کار می‌کند چیزی جزء سبزی و سرسبزی چیزی به چشم نمی‌آید.

این ییلاق سرسبز به دو بخش مرکزی و شاندرمن تقسیم می‌شود و هر دو قسمت، آنقدر حس آرامش را درون شما القا می‌کند که هر دردی درونتان رو به خاموشی می‌رود.

 

ماسال

 

2- قلعه رودخان

بر فراز ارتفاعات جنگلی شهرستان فومن، بنایی تاریخی در میان درختان سر به فلک کشیده و در ارتفاعی بین ۶۶۵ تا ۷۱۵ متر از سطح دریا خودنمایی می‌کند؛ و آن بنا چیزی جزء «قلعه رودخان» نیست.

این قلعه یادگاری‌ست از دوره ساسانیان که در گذشته‌های دور دژ دفاعی اسماعیلیان نیز بوده است. قلعه رودخان نه تنها شما را به سو سوی تاریخ می‌کشاند بلکه چشمان شما را با منظره‌ی روح نواز خود مزین می‌کند. برای خرید بلیط این شهر زیبا کلیک کنید

 

قلعه رودخان

 

3- جاده اَسالم به خَلخال

«جاده اسالم به خَلخال»، جاده‌ای‌ست تماشایی و چشم نواز، به طول ۷۰ کیلومتر که از شهر اسالم در استان گیلانآغاز می‌گردد و به شهر خَلخال در جنوب استان اردبیل و بین استان آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می‌شود. قرار گرفتن این جاده در یکی از سرسبزترین مناطق ایران زمین موجب آن شده، که در هر فصلی از سال شاهد پوشاندن رختی نو بر تن این جاده‌ی پر خم و پیچ باشیم.

 

جاده اَسالم به خَلخال

 

4- شیطان کوه

از آن دسته جاذبه‌هایی که در سفر خود به گیلان و مخصوصا لاهیجان نباید از دست بدهید، «شیطان کوه» می‌باشد. در قدیم شیطان کوه به شاه نشین معروف بوده و محلی برای جمع‌کردن آب مورد نیاز مزارع به شمار می‌آمده، اما این روزها آب این استخر، وسعت زیادی پیداکرده و وسطش بنایی تاریخی هم دیده می‌شود.

لازم به ذکر است، اگر به دنبال تفریحات دلپذیری چون تله کابین، شهربازی هستید این منطقه را به هیچ وجهه از دست ندهید.

 

شیطان کوه

 

5- ماسوله

«ماسوله»، روستایی تاریخی و پلکانی‌ست که به اولین روستای تاریخی زنده کشور مشهور است. این روستای مه آلود به عنوان یکی از جاذبه‌های اصلی گیلان شناخته می‌شود و هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد.

معماری این روستای تاریخی به این صورت است؛ محوطه جلوی خانه‌ها و پشت‌بام‌ها هر دو به‌عنوان پیاده‌رو استفاده می‌شوند و همچنین بافت معماری ماسوله در دوران زندیه شکل‌گرفته و خیابان‌های کوچک و پله‌های بسیار اجازه‌ی عبور هر گونه وسیله‌ی نقلیه را به درون این روستای زیبا نمی‌دهد.

 

ماسوله

 

6- ییلاق سَلانسَر

اگر بخواهیم نزدیک‌ترین ییلاق را به مرکز گیلان نام ببریم، نامی جز «ییلاق سَلانسَر» بر زبان جاری نمی‌شود.

شما در این ییلاق می‌توانید به رویای قدم زدن بر روی ابرها تحقق ببخشید. همچنین این منطقه با داشتن درختانی تنومند و چشمه‌هایی پر آب تجسم تکه‌ای بسیار کوچک از بهشت را برای شما تداعی می‌کند.

 

ییلاق سَلانسَر

 

 

7- گردنه حیران

«گردنه حیران» منطقه‌ای حیرت انگیز و تماشایی‌ست که با طول ۳۵ کیلومتر در میانه‌های جاده آستارا به اردبیل قرار دارد و به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای جاده‌ای ایران شناخته می‌شود. زیبایی‌هایی در این گردنه وجود دارد که قدرت تکلم از توصیفش عاجز است.

 

گردنه حیران

 

8- جنگل گیسوم

«جنگل گیسوم» از آن دست جاذبه‌های بکر ایران به حساب می‌آید که چشمان شما را مسخ می‌کند و آن چنان روح و روان شما را به بازی می‌گیرد که گذر زمان را حس نخواهید کرد، درختان سر به فلک کشیده‌اش چنان در هم تنیده شده، که گویی روحی‌ست در دو بدن. اگر هم برای فرار از زندگی ماشینی نیاز به مکانی مملو از آرامش دارید، جنگل گیسوم میعادگاه همیشگی شما خواهد بود.

 

جنگل گیسوم

 

9- سَرولات

«سرولات» یکی از توریستی‌ترین مناطق گیلان است، هم به خاطر جاده‌ی جنگلی و جلگه‌های متعددش و هم به خاطر رستوران خاورخانوم که در این منطقه واقع شده. اگر جاده جنگلی سرولات را به سمت بالا بروید، می‌توانید کشتزارها، زمین‌های کشاورزی و مناطق جلگه‌ای را از آن بالا ببینید و شاهد طبیعتی همانند فرش باشید که زیرپایتان پهن شده است.

 

سَرولات

 

10- روستای اولسبلنگاه

«اولسبلنگاه»، روستایی‌ست بر فراز شهر ماسال در غرب گیلان، جایی که مردم ماسال آن را برای ییلاق خود انتخاب کرده‌اند و هر بهار و تابستان به این روستای خرم کوچ می‌کنند. ییلاق دل‌فریب اولسبلنگاه، در ارتفاع هزار و ۴۸۹ متری از سطح دریا، شکل قدیمی خود را حفظ کرده است و در هجوم امروزه سنگ ها و سیمان ها به خانه‌های روستایی، هنوز با خانه های چوبی و تخته ای و سقف های رنگارنگ به راحتی از شما دلبری می‌کند.

 

روستای اولسبلنگاه

date_range پنجشنبه 12 مهر 1397 remove_red_eye 3457 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09351600466
02191099499
ثبت نظر
chat 0